top of page
Szukaj
  • uslugiinst

Jak działa technika diamentowa?

Diament to najtrwalszy materiał znany człowiekowi. Jest krystaliczną postacią węgla. Dzięki swoim właściwościom jest wykorzystywany w wielu branżach. Służy między innymi do cięcia trwałych materiałów czy wiercenia w nich otworów, np. w betonie. Przez technikę diamentową praca na tak wytrzymałych materiałach nabrała zupełnie nowego wymiaru.


Czym jest technika diamentowa?


Technika diamentowa polega na zastosowaniu narzędzi metaliczno-diamentowych w trakcie obróbki wybranych materiałów. Służy przede wszystkim do cięcia i wiercenia w betonie, ale nie tylko. Można ją również wykorzystać podczas prac na innych podkładach. Między innymi z tego powodu jest ona używana w naszej firmie. Zastosowanie techniki diamentowej w województwie dolnośląskim jest jedną z naszych głównych usług. Na tle konkurencji wyróżnia nas elastyczność, dbałość o szczegóły i dokładne podejście do każdego zadania.

Technika diamentowa wymaga użycia trzech głównych elementów: wierteł, tarcz oraz lin. To właśnie dzięki tym komponentom uzyskiwane są efekty podjętych prac, z których znana jest opisywana metoda. Wiertła, tarcze i liny są wykonywane z poukładanych w segmenty diamentów syntetycznych. Ich odpowiednie ułożenie i wykonanie ze wspominanego materiału pozwala na wykonanie obróbki na najwyższym poziomie.


Jakie są zalety techniki diamentowej?


Dzięki cząstkom diamentu elementy narzędzi wykorzystywanych w ramach techniki diamentowej z łatwością przekuwają beton. Ogranicza to wysiłek, który trzeba włożyć w pracę. Do zalet techniki diamentowej należy również: możliwość wykonania cięć pod dowolnym kątem; brak pylenia i niski poziom hałasu; możliwość wykonania odwiertów o zróżnicowanej średnicy; ograniczenie drgań podczas pracy; możliwość obróbki różnych materiałów, np. cegły lub kamienia.

17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page
/* social media minified */